Budżet Obywatelski

Szanowni  Państwo,

 

To już ostatni moment, aby złożyć wniosek do jubileuszowej X edycji budżetu obywatelskiego i realizować własne pomysły na lepszy Kraków.

Jeszcze tylko do 2 marca można napisać projekt, który jeśli tylko uzyska odpowiednie poparcie krakowian w głosowaniu, zostanie zrealizowany przez miasto z puli środków przeznaczonych na ten cel.

Całościowa kwota jest niebagatelna, bo do dyspozycji krakowian jest 38 mln złotych.

Wierzę, że w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych krakowianie wykażą się inicjatywą i zgłoszą ciekawe wnioski, które będą zmieniać otoczenie na bardziej zielone i przyjazne, będą budować relacje sąsiedzkie poprzez kulturalne projekty, a także wzmacniać międzypokoleniowe więzy, tworząc przestrzeń do rodzinnego spędzania wolnego czasu.

 

Z wyrazami szacunku

Andrzej Kulig

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej

 

 

 

Jak napisać wniosek?

Aby ułatwić napisanie wniosku, na stronie www.budżet.krakow.pl podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć błędów podczas przygotowania projektów.

Można też skorzystać z „Banku pomysłów”, w którym mieszkańcy opisali swoje pomysły, które mogą zmienić otoczenie.

Co ważne, warto zapoznać się z zadaniami już realizowanymi przez miasto, aby uniknąć ich powielania. Przykładowo, jeśli zgłosimy projekt, który jest już w zakresie aktualnej miejskiej oferty, będzie on weryfikowany odmownie.

Przed złożeniem wniosku skorzystajmy z mapy, aby sprawdzić czy dany teren jest własnością miasta. Tylko na takich terenach może być realizowany projekt.

Taka mapa również została zamieszczona na wspomnianej już stronie www.budżet.krakow.pl 

 

Czy można zbudować chodnik?

Zgłaszający często pytają o infrastrukturę drogową taką jak chodniki, parkingi czy oświetlenie. Każda taka złożona propozycja zostaje poddana analizie pod kątem własności terenu, zgodności z zapisami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego czy właśnie kolizji z innymi inwestycjami.

Z każdym pytaniem które dotyczy budżetu obywatelskiego można zgłosić się do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia telefonicznie: 12 616 11 11 lub mailowo: budzetobywatelski@um.krakow.pl

 

Które projekty zostaną wybrane do realizacji, zdecydują mieszkańcy podczas głosowania, które potrwa od 22 września do 6 października.